Դեսպան Վահե Գևորգյանը հավատարմագրերն է հանձնել Մոնղոլիայի նախագահին
Մոնղոլիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահե Գևորգյանն (նստավայրը՝ Պեկին) իր հավատարմագրերն է հանձնել Մոնղոլիայի նախագահ Ուխնաագիյն Խուրելսուխին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ ՀՀ դեսպանն իր խոսքում պատրաստակամություն է հայտնել ջանքեր ներդնել հայ-մոնղոլական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ։
Մոնղոլիայի նախագահը ողջունել է ՀՀ դեսպանին՝ մաղթելով ամենայն հաջողություն իր գործունեության ընթացքում։
Արարողության ավարտից հետո դեսպան Գևորգյանը զրույց է ունեցել Մոնղոլիայի արտաքին գործերի նախարար Բատտսետսեգ Բատմունխիյնի հետ, որի ընթացքում կողմերն անդրադարձ են կատարել հայ-մոնղոլական պատմական առնչություններին և այդ համատեքստում կարևորել մշակութային համագործակցության ակտիվացումը։
Ապրիլի 20-ին դեսպան Գևորգյանը Մոնղոլիայի ԱԳ նախարարությունում իր հավատարմագրերի պատճենն էր հանձնել Մոնղոլիայի ԱԳՆ արարողակարգի վարչության գլխավոր տնօրեն Տ․ Անխբայարին:

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Mongolia Vahe Gevorgyan (residence in Beijing) has presented his credentials to the President of Mongolia, Ukhnaagiin Khürelsükh, the Ministry of Foreign Affairs has said in a statement.
In his speech, the Ambassador expressed his commitment to making efforts to strengthen Armenian-Mongolian relations.
The Mongolian President welcomed the Armenian Ambassador and wished him every success in his endeavors.
Following the ceremony, Ambassador Gevorgyan held a meeting with Mongolian Foreign Minister Battsetseg Batmunkh, during which the parties discussed the historical ties between Armenia and Mongolia and, in that context, emphasized the importance of enhancing cultural cooperation.
On April 20, Ambassador Gevorgyan presented a copy of his credentials to Ts. Ankhbayar, Director of the Protocol Department at the Ministry of Foreign Affairs of Mongolia.