Շիրակի մարզպետն ընդունել է Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին
Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանը ապրիլի 21-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Վասիլիս Մարագոսին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Շիրակի մարզպետի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի։
«Ուրախ եմ փաստել, որ Եվրոպական միության կողմից մարզում բազմաթիվ ծրագրեր են իրականացվել, դրանց մի մասն էլ այժմ ընթացքի մեջ են։ Շիրակի մարզպետի աշխատակազմը պատրաստ է լիազորությունների շրջանակում աջակցել ու անել հնարավորը մարզի զարգացմանը միտված նախաձեռնությունների օր առաջ իրականացման համար»,-ողջունելով դեսպանին՝ նշել է Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանը։
Դեսպան Վասիլիս Մարագոսը շնորհակալություն է հայտնել մարզպետին ջերմ ընդունելության համար՝ նշելով, որ գնահատելի է համարում, երբ տեսնում է նման նախաձեռնողականություն ու պատրաստակամություն: «Ուրախ եմ, երբ տեսնում եմ ձեր պատրաստակամությունն ու վստահ եմ, որ այս փուլում մեր համագործակցությունը կարող է առավել արդյունավետ ստացվել, քանզի ձեր փորձագիտական կարողությունները կօգնեն մեզ նոր ծրագրերի նախագծման ու իրականացման գործում։ Մեր ծրագրերը շուտով նոր օրակարգով կիրականացվեն՝ ՀՀ կառավարության հետ համագործակցությամբ և հավատացած եմ, որ Շիրակում ևս կշարունակենք արդեն մեկնարկած ծրագրերն ու նորերի մասին առիթ կունենանք խոսելու»,-նշել է Վասիլիս Մարագոսը։
Քննարկվել են նաև Գյումրիում Եվրոպայի օրվան նվիրված՝ մայիսի 6-ին նախատեսվող միջոցառումներին վերաբերող հարցեր։

Губернатор Ширакской области принял главу делегации Европейского Союза, посла Василиса Марагоса
21 апреля губернатор Ширакской области Давид Арушанян принял главу делегации Европейского Союза в Республике Армения посла Василиса Марагоса. Как сообщили  Арменпресс в Аппарате губернатора, в ходе встречи собеседники затронули ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.
“Рад признать, что Европейский Союз реализовал в области многочисленные программы, некоторые из них в настоящее время все еще находятся в стадии реализации. Аппарат губернатора Ширака готов оказать поддержку и сделать все возможное в рамках своих полномочий для скорейшей реализации инициатив, направленных на развитие области”, - сказал Давид Арушанян, приветствуя посла.
Посол Василис Марагос поблагодарил губернатора за теплый прием, отметив, что ему приятно видеть такую ​​инициативу и готовность. “Я рад видеть вашу готовность и уверен, что на данном этапе наше сотрудничество может быть более эффективным, поскольку ваши экспертные возможности помогут нам в разработке и реализации новых программ. Наши программы вскоре будут реализованы с новой повесткой, в сотрудничестве с правительством Армении, и я уверен, что в Шираке мы продолжим уже начатые программы и сможем поговорить о новых”, - отметил Василис Марагос.
Также были обсуждены вопросы, связанные с запланированными на 6 мая в Гюмри мероприятиями, посвященными Дню Европы.