Գյումրիում մեկնարկել է նորընտիր ավագանու առաջին նիստը
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նիստը վարում է ավագանու ամենատարեց անդամը՝ Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Վարդան Ղուկասյանը։
Ղուկասյանի առաջարկով նիստը մեկնարկեց Տերունական աղոթքով, որից հետո հնչեց Գյումրիի օրհներգը։
Գյումրիի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ավագանու առաջին նիստին չեն մասնակցելու։
Ավագանու առաջին նիստի օրակարգում Գյումրիի քաղաքապետ ընտրելու հարցն է։ Ավելի վաղ ընդդիմադիր երեք ուժեր՝ «Իմ քաղաքը» դաշինքը, «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունը և «Մայր Հայաստան» դաշինքը հայտարարել էին, որ աջակցելու են ամենաշատ ձայներ հավաքած ընդդիմադիր թեկնածուին՝ Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության թեկնածու Վարդան Ղուկասյանին։

В Гюмри проходит первое заседание новоизбранного Совета старейшин
Как сообщает Арменпресс, заседание ведет самый старший член Совета старейшин, кандидат в мэры от Коммунистической партии Армении Вардан Гукасян.
По предложению Гукасяна заседание началось с молитвы “Отче наш”, после чего прозвучал гимн Гюмри.
Фракция “Гражданский договор” Совета старейшин Гюмри ранее заявила, что не будет участвовать в первом заседании Совета старейшин.
В повестку дня первого заседания Совета старейшин вопрос избраниия мэра Гюмри. Ранее три оппозиционные силы - блок “Мой город”, партия “Моя сильная община” и блок “Мать Армения” заявили, что поддержат набравшего наибольшее количество голосов кандидата от оппозиции - кандидата от Коммунистической партии Армении Вардана Гукасяна.