Նիկոլ Փաշինյանը Կապանում ծանոթացել է երկու սուբվենցիոն ծրագրերի արդյունքներին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքի մարզ աշխատանքային այցի շրջանում երկու սուբվենցիոն ծրագրերի արդյունքներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ Կապանում սուբվենցիոն ծրագրով հիմնվել է հանգստի գոտի: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է ավելի քան 89 մլն դրամ, որից 49 մլն դրամը հատկացրել է Կառավարությունը:
Նշվել է նաև, որ Կապան քաղաքի թունելից մինչև Բաղաբերդ թաղամասի միջնամասը՝ 7,4 կմ հատվածում իրականացվել են փողոցային լուսավորության համակարգի կառուցման աշխատանքները: Սուբվենցիոն ծրագրի ընդհանուր արժեքը 149 մլն դրամ է, պետության մասնաբաժինը կազմել է ավելի քան 104 մլն դրամ։

Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян в ходе рабочего визита в Сюникскую область ознакомился с результатами двух субвенционных программ.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу премьер-министра в Facebook, в Капане в рамках субвенционной программы создана зона отдыха. Общая стоимость проекта составила более 89 млн драмов, из которых 49 млн драмов были выделены правительством.
Также было отмечено, что ведутся работы по установлению системы уличного освещения на участке протяженностью 7,4 км от городского тоннеля Капана до центра района Багаберд. Общая стоимость проекта составляет 149 млн драмов, из которых доля государства составляет более 104 млн драмов.