Նիկոլ Փաշինյանը Կապանում ծանոթացել է երկու սուբվենցիոն ծրագրերի արդյունքներին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սյունիքի մարզ աշխատանքային այցի շրջանում երկու սուբվենցիոն ծրագրերի արդյունքներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում տեղեկացրել է, որ Կապանում սուբվենցիոն ծրագրով հիմնվել է հանգստի գոտի: Ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է ավելի քան 89 մլն դրամ, որից 49 մլն դրամը հատկացրել է Կառավարությունը:
Նշվել է նաև, որ Կապան քաղաքի թունելից մինչև Բաղաբերդ թաղամասի միջնամասը՝ 7,4 կմ հատվածում իրականացվել են փողոցային լուսավորության համակարգի կառուցման աշխատանքները: Սուբվենցիոն ծրագրի ընդհանուր արժեքը 149 մլն դրամ է, պետության մասնաբաժինը կազմել է ավելի քան 104 մլն դրամ։

During his working visit to the Syunik Province, Prime Minister Nikol Pashinyan reviewed the implementation of two state-subsidized programs in the city of Kapan.
"A recreation area has been established in Kapan under a subsidy program. The total cost of the program amounted to over 89 million drams, of which 49 million drams were allocated by the Government," Pashinyan has announced on social media.
It was also noted that construction work on a street lighting system was carried out along a 7.4 km section from the Kapan city tunnel to the middle of the Baghaberd district. The total cost of this subsidy program amounted to 149 million drams, with the state contributing over 104 million drams.