Ստամբուլի փոխքաղաքապետ է ընտրվել ընդդիմադիր Նուրի Ասլանը
Ստամբուլի քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի ձերբակալությունից հետո  Ստամբուլի քաղաքային խորհուրդը փոխքաղաքապետ է ընտրել  ընդդիմադիր  Ժողովրդահանրապետական կուսակցության անդամ Նուրի Ասլանին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են թուրքական «Անադոլու»–ն:
Ընդդիմադիր Ժողովրդահանրապետական ​​կուսակցության անդամ Նուրի Ասլանը ստացել է 177 ձայն: Իսկ իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության թեկնածու Զեյնել Աբիդին Օքուլը՝ 125 ձայն:
Էքրեմ Իմամօղլուն ձերբակալվել էր մարտի 19-ին ևս 100 անձանց հետ միասին, որոնց թվում են քաղաքական գործիչներ, լրագրողներ, գործարարներ։ Նա պաշտոնապես կալանավորվել է մարտի 23-ին՝ մեղադրվելով հանցավոր կազմակերպություն ստեղծելու և ղեկավարելու, կաշառք վերցնելու, շորթման, անօրինական ճանապարհով անձնական տվյալներ գրանցելու և տենդեր կեղծելու մեջ։ Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը հայտարարել է, որ Իմամօղլուի պաշտոնավարումը՝ որպես Ստամբուլի քաղաքապետ, կասեցվել է։ Թուրքիայում վերջին օրերի ընթացքում բազմահազարանոց ցույցեր են տեղի ունենում, որոնք ուղեկցվում են ոստիկանության և ցուցարարների միջև բախումներով։

The Istanbul City Council elected Nuri Aslan from the opposition party as acting mayor on Wednesday, following the arrest of Istanbul Mayor Ekrem Imamoglu, the Istanbul Municipality has announced.
Nuri Aslan, a member of the opposition Republican People’s Party (CHP) and the current deputy mayor, was elected with 177 votes. His rival, Zeynel Abidin Okul of the ruling Justice and Development Party (AKP), received 125 votes. The outcome allows the CHP to retain control of the municipality despite İmamoğlu’s detention.
İmamoğlu was remanded in custody on March 23 on corruption-related charges and suspended from office by the Interior Ministry.