Գազայի հատվածում զոհերի թիվը հասել է 439-ի. ավելի քան 170-ը երեխաներ են
Գազայի հատվածում Իսրայելի կողմից պատերազմի վերսկսման երկրորդ օրը իսրայելական ռազմական օդանավերը շարունակել են ռմբակոծությունները Գազայի տարբեր շրջանների ուղղությամբ, ինչի հետևանքով պաղեստինցի զոհերի թիվը հասել է 439-ի, կան հարյուրավոր վիրավորներ: Միայն մարտի 19-ի լուսադեմին զոհվել է 14 մարդ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Al Jazeera-ն՝ ընդգծելով, որ իսրայելական ուժերը ներխուժել են Արևմտյան ափի Ռամալլայից հյուսիս գտնվող Սիլվադ քաղաքը և խուզարկույթյուններ կատարել մի քանի տներում: Նրանք ներխուժել են  նաև Սալֆիթ նահանգի Ֆարխա գյուղ, հարձակվել քաղաքացիների տների վրա, բռնության են ենթարկել բնակիչներին և կալանավորել ավելի քան 10 քաղաքացու:
ՄԱԿ-ի հումանիտար հարցերով համակարգման գրասենյակը հայտնել է, որ Գազայի հատվածում մարտի 18-ի գիշերը Իսրայելի օդային հարվածների հետևանքով զոհվել է ավելի քան 170 երեխա։
Տեղեկություններ կան այն մասին, որ մոտ 50 հազար մարդ մասնակցել է Թել Ավիվում տեղի ունեցած հանրահավաքին՝ պահանջելով վերադառնալ բանակցություններին՝ պանտանդներին ազատ արձակելու նպատակով։
Մարտի 18-ին Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտնել է Գազայի հատվածում լայնածավալ հարվածներ հասցնելու մասին ՀԱՄԱՍ-ին պատկանող թիրախներին։ Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի գրասենյակը դա բացատրել է ՀԱՄԱՍ-ի կողմից միջնորդների և ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվեն Ուիթքոֆի կողմից բանակցությունների ընթացքում ներկայացված առաջարկների մերժմամբ։ ՀԱՄԱՍ-ն իր հերթին ռազմական գործողությունների վերսկսման համար մեղադրել է Իսրայելին և ԱՄՆ-ին՝ հայտարարելով, որ շարժումը «մինչև վերջին պահը պահպանել է հրադադարի համաձայնագիրը»:

В секторе Газа погибло 439 человек, из них более 170 - дети
На второй день возобновленных Израилем военных действий в секторе Газа израильские военные самолеты продолжили бомбардировки районов Газы, в результате чего число погибших палестинцев достигло 439 человек, сотни получили ранения.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила Al Jazeera. Сообщается, что израильские силы вторглись в город Силвад, к северу от Рамаллаха на Западном берегу, и обыскали несколько домов. Они также вошли в деревню Фарха в провинции Сальфит, напали на дома граждан, подвергли жителей насилию и задержали более 10 граждан.
Управление ООН по координации гуманитарных вопросов сообщило, что в результате израильских авиаударов в секторе Газа в ночь на 18 марта погибли более 170 детей.
Сообщается, что в Тель-Авиве прошел митинг, в котором приняли участие около 50 000 человек, требующих возобновления переговоров по освобождению заложников.
18 марта Армия обороны Израиля объявила о масштабных ударах по объектам ХАМАС в секторе Газа. В офисе премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху объяснили это тем, что ХАМАС отверг предложения, представленные в ходе переговоров посредниками и спецпредставителем президента США Стивеном Уиткоффом. В свою очередь, ХАМАС обвинил Израиль и США в возобновлении боевых действий, заявив, что движение соблюдало соглашение о прекращении огня до последнего момента.