Գնալով քչանում են այն ոլորտները, որտեղ կարելի է ավելի շատ վաստակել առանց կրթության. Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց կրթության կարևորությունը հետագայում աշխատելու, վաստակելու ու արդյունք ստեղծելու համար:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետն այս մասին խոսեց Աբովյանի թիվ 2 նորակառույց դպրոցում:
«21-րդ դարում գնալով ավելի ու ավելի քիչ են դառնում այն ոլորտները, որտեղ թեկուզ տեսականորեն կարելի է ավելի շատ վաստակել առանց կրթության: Չկա այլևս այդպիսի դեպք, որ առանց կրթության հնարավոր լինի վաստակել ավելի շատ»,-ասաց Փաշինյանը:
Դիմելով դպրոցի աշակերտներին՝ նա նշեց, որ եթե, օրինակ, 20-30 տարի առաջ աշխարհի հարուստ մարդկանց ցուցակը գլխավորում էին մարդիկ, որոնք զբաղվում էին ամենատարբեր, երբեմն կասկածելի գործունեությամբ, այսօր աշխարհի հարուստ մարդկանց ցուցակը գլխավորում են այն մարդիկ, որոնց գործունեությունը կապված է կրթության, գիտության, տեխնոլոգիաների հետ:

Prime Minister Nikol Pashinyan, during a visit to the newly built school No. 2 in Abovyan, emphasized the crucial role of education in securing employment, income, and achievement of results in the future.
“In the 21st century, the number of fields where it was possible to earn significantly without education is shrinking.
Addressing the school students, the PM noted that if, for example, 20-30 years ago, the list of the world's richest people was topped by people who were engaged in a variety of, sometimes, suspicious , activities, today this list is topped by people whose activities are related to education, science, and technology.