ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարն ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավարին
Հայաստանի Հանրապետության Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը փետրվարի 26-ին ընդունել է Համաշխարհային բանկի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Կարոլին Գեգինատի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Էդգար Զաքարյանը և Լիլյա Սիրականյանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Էկոնոմիկայի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, քննարկման ընթացքում նախարարին է ներկայացվել «Աշխատատեղերի ստեղծման աջակցության և սոցիալական ինտեգրման» ծրագիրը, Զբաղվածության ռազմավարությամբ սահմանված ոլորտային առաջնահերթությունները, փաստաթղթով սահմանված նպատակները։
Նախարարը նշել է իր նկատառումները ռազմավարության վերաբերյալ, խոսել Հայաստանի աշխատուժին վերաբերող մի շարք հարցերից, անդրադարձել պետական քաղաքականությանը, որի թիրախում մարդկային կապիտալի զարգացումն է։

Minister of Economy meets with World Bank Armenia manager
Minister of Economy Gevorg Papoyan has met with Carolin Geginat, the Country Manager of the World Bank (WB) for Armenia.
Papoyan’s deputies Edgar Zakaryan and Lilia Sirakanyan also participated in the meeting.
In a readout, the ministry said the WB delegation briefed on the job creation support and social integration program, the sectoral priorities defined in the employment strategy and goals of the document.
The minister mentioned his opinions about the strategy and spoke about several issues pertaining to the workforce of the country and the state policy which is focused on development of human capital.