Էր Ռիադում ավարտվել են ռուս-ամերիկյան բանակցությունները
Էր Ռիադում ռուս-ամերիկյան պատվիրակություններն ավարտել են բանակցությունները: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
Մի քանի տարվա ընթացքում առաջին ռուս-ամերիկյան բանակցությունները Սաուդյան Արաբիայում մեկնարկել էին փետրվարի 18-ին, Մոսկվայի ժամանակով մոտավորապես 10:30-ին և տևել էին շուրջ 5 ժամ։ Այս ընթացքում հանդիպման մասնակիցներն ունեցել են 15-րոպեանոց ընդմիջում և ճաշի ընդմիջում։
Ռուսական կողմը ներկայացրել են ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը և Ռուսաստանի ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար Կիրիլ Դմիտրիևը։
ԱՄՆ-ի պատվիրակության կազմում են պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն, Սպիտակ տան ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցը և Մերձավոր Արևելքի հարցերով ԱՄՆ նախագահի հատուկ պատվիրակ Սթիվեն Ուիթքոֆը։

В Эр-Рияде завершились российско-американские переговоры
Российская и американская делегации завершили переговоры в Эр-Рияде. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на агентство “Интерфакс”, об этом сообщил помощник президента России Юрий Ушаков.
Первые за несколько лет российско-американские переговоры начались в Саудовской Аравии 18 февраля примерно в 10:30 по московскому времени и продолжались около 5 часов. За это время участники встречи провели 15-минутный перерыв на ланч.
Российскую сторону представляли министр иностранных дел РФ Сергей Лавров, помощник президента Юрий Ушаков и глава Российского фонда прямых инвестиций Кирилл Дмитриев.
В составе делегации США были госсекретарь Марко Рубио, советник Белого дома по национальной безопасности Майк Уолтц и спецпосланник президента США по Ближнему Востоку Стивен Уиткофф.