ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը Մյունխենում առանձնազրույց է ունեցել ԱՄՆ-ի, Շվեդիայի, Գերմանիայի և Լատվիայի պաշտպանության շտաբների պետերի հետ
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի միջոցառումների շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը փետրվարի 15-ին մասնակցել է «Տոտալ պաշտպանության հարցում զինվորականների հայացքները» խորագրով պաշտպանության շտաբների պետերի ձևաչափով պանելային քննարկմանը և Գերմանիայի զինված ուժերի պաշտպանության շտաբի պետի հրավերով կազմակերպված ու համաժողովին բարձրաստիճան զինվորականների մասնակցության արդյունքներն ամփոփող երեկույթին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, ԳՇ պետն առանձնազրույցներ է ունեցել ԱՄՆ-ի, Շվեդիայի, Գերմանիայի և Լատվիայի պաշտպանության շտաբների պետերի հետ։

Начальник Генштаба ВС Армении провел в Мюнхене беседы с начальниками штабов обороны США, Швеции, Германии и Латвии
В рамках мероприятий Мюнхенской конференции по безопасности первый заместитель министра обороны РА, начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян 15 февраля принял участие в панельной дискуссии начальников штабов обороны на тему «Взгляды военных на тотальную оборону», а также в организованном по приглашению начальника Штаба обороны Вооруженных сил Германии встече, посвященном подведению итогов участия высокопоставленных военных в конференции.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения  начальник Генерального штаба провел беседы с начальниками штабов обороны США, Швеции, Германии и Латвии.