Թրամփը հայկական արմատներ ունեցող Մայքլ Քավուքջյանին նշանակել է Նորվեգիայում ԱՄՆ դեսպան
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայկական արմատներ ունեցող Մայքլ Քավուքջյանին նշանակել է Նորվեգիայի Թագավորությունում ԱՄՆ դեսպանի պաշտոնում։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել է Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ իր Truth սոցիալական ցանցում կատարած գրառման միջոցով։
«Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Մայքլ Քավուքջյանը կծառայի որպես Միացյալ Նահանգների հաջորդ դեսպան Նորվեգիայի Թագավորությունում»,-գրել է ԱՄՆ նախագահը:
Թրամփի դիտարկմամբ՝ Մայքլ Քավուքջյանը փայլուն փաստաբան է, որը նախկինում աշխատել է նաև Միացյալ Նահանգների կենտրոնական հետախուզական վարչությունում՝ որպես օպերատիվ սպա։
«Մայքլը փայլուն փաստաբան է, ով ներկայումս ծառայում է որպես White & Case-ի ավագ գործընկեր, որտեղ նա ղեկավարել է կոմերցիոն բարդ դատավարությունների թիմեր ամբողջ աշխարհում: Նա նախկինում ծառայել է մեր երկրին՝ որպես ԿՀՎ օպերատիվ սպա:
Մայքլը Սթենֆորդի համալսարանի և Հարվարդի իրավաբանական դպրոցի շրջանավարտ է»,-գրել է Դոնալդ Թրամփը՝ շնորհավորելով Մայքլ Քավուքջյանին:

Трамп назначил Майкла Кавукджяна, имеющего армянские корни, послом США в Норвегии
Президент США Дональд Трамп назначил Майкла Кавукджяна, имеющего армянские корни, послом США в Королевстве Норвегия.
Как передает Арменпресс, об этом президент США Дональд Трамп сообщил посредством поста в своей социальной сети Truth.
«Я рад сообщить, что Майкл Кавукджян станет следующим послом США в Королевстве Норвегия», - написал президент США.
По словам Трампа, Майкл Кавукджян — блестящий юрист, ранее также работавший оперативного офицера Центрального разведывательного управления США.
«Майкл — блестящий адвокат, который в настоящее время является старшим партнером в компании White & Case, где он руководил группами по сложным коммерческим судебным разбирательствам по всему миру. Ранее он служил в нашей стране в качестве оперативного офицера ЦРУ.
Майкл — выпускник Стэнфордского университета и Гарвардской школы права», — написал Дональд Трамп, поздравляя Майкла Кавукджяна.