Հայաստանում սպասվում են տեղումներ, օդը կտաքանա 3-5 աստիճանով
Հայաստանի տարածքում փետրվարի 2-ի ցերեկը, 3-4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, փետրվարի 5-ի ցերեկը, 7-ին՝ առանձին շրջաններում, 6-ին՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ։
«Քամին հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, հունվարի 6-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 12-15 մ/վ։ Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 5-6-ին գիշերը աստիճանաբար կբարձրանա 3-5 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում փետրվարի 2-ի ցերեկը, 3-5-ին, 7-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Փետրվարի 6-ին սպասվում է թույլ ձյուն։

В Армении ожидаются осадки, воздух прогреется на 3-5 градусов
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, осадки ожидаются во второй половине дня 5 февраля, в некоторых регионах — 7-го февраля, а 6-го февраля — в большинстве регионов.
«Ветер северо-западный, 2-5 м/с, 6 января ожидается усиление ветра местами до 12-15 м/с. 5-6 февраля ночью температура воздуха постепенно повысится на 3-5 градусов», — говорится в сообщении.
Днем 2-го февраля и 3-5-го февраля в Ереване ожидается погода без осадков. 6-го февраля ожидается слабый снег.