Խնդիրն այն է, որպեսզի Ադրբեջանի հետ սահմանազատման ընթացքը չկասեցվի. Անդրանիկ Քոչարյան
Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադարձավ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողի հարցին, թե արդյոք Տավուշից գործընթացի սկսումը մտահոգիչ չէ, Քոչարյանը պատասխանեց, որ իր համար ընդունելի է սահմանազատման գործընթացի մեկնարկը և դրա ավարտը։
«Խնդիրն այն է, որպեսզի սահմանազատման ընթացքը չկասեցվի։ 2024 թվականին ամենաէական ձեռքբերումը այն է, որ մենք մեկս մյուսի վրա չենք կրակել»- ասաց Քոչարյանը։
Նրա խոսքով՝ ամեն մի խաղաղ օր պետք է ճիշտ օգտագործել՝ բանակի հիմքերն ամրացնելու և մեկս մյուսին հանդուրժելու տեսանկյունից։
«Այսօրվա խորհուրդը պետք է լինի միավորող։ Այն հիմքերը, որ դրվել են 1990-ականներին և 1994 թվականին, դարձել են հակառակորդին հրադադարը պարտադրելու հիմք»,- ընդգծել է Քոչարյանը։

A senior Armenian lawmaker has highlighted the importance of continuity in the delimitation process with Azerbaijan.
MP Andranik Kocharyan, the Chairman of the Parliamentary Committee on Defense and Security Affairs, was asked by reporters about the delimitation process un Tuesday.
“The objective is for the delimitation process not to be halted. The most significant achievement in 2024 was that we didn’t fire at each other,” Kocharyan told reporters at an Army Day event.
Each peaceful day must be correctly used in terms of strengthening the foundation of the military and tolerating each other, he said.
“Today’s meaning is about unity. The foundations laid in the 1990s and in 1994 became the foundation of imposing ceasefire upon the adversary,” the MP said.