Հայ դատի կենտրոնական գրասենյակը գործարկել է Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների վերաբերյալ երկլեզու տեղեկատվական կայք
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՅԴ Բյուրոյի Հայ դատի կենտրոնական գրասենյակը, Բաքվում սպասվող հայ գերիների ձևական դատավարական գործընթացի մեկնարկին ընդառաջ՝ www.freearmenianhostages.net և www.freearmenianhostages.am հասցեներով գործարկել է տեղեկատվական կայք:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայ դատի կենտրոնական գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից, տեղեկատվական կայքի նպատակն է հայերեն և անգլերեն լեզուներով բարձրացնել իրազեկվածությունն Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի ռազմաքաղաքական ղեկավարության դեմ իրականացվող շինծու դատաիրավական գործընթացների վերաբերյալ։
«Այս կայքը կարող է օգտակար լինել Ադրբեջանում անօրինական պահվող հայ գերիների իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող ինչպես հայկական, այնպես էլ օտար կազմակերպությունների համար՝ իբրև տեղեկատվական շտեմարան»- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Центральный офис «Ай Дата» запустил информационный сайт об удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных
Центральный офис «Ай Дата» Бюро АРФД в преддверии ожидаемого в Баку начала фиктивного суда над армянскими военнопленными запустил информационный сайт на армянском и английском языках (www.freearmenianhostages.net и www.freearmenianhostages.am) с целью повышения осведомленности о сфабрикованных судебных процессах против удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных, в том числе представителей военно-политического руководства Республики Арцах.
Как сообщает Арменпресс, данный сайт может быть полезен в качестве источника информации как для армянских, так и для зарубежных организаций, занимающихся защитой прав армянских военнопленных, незаконно удерживаемых в Азербайджане.
Международная сеть комитетов и офисов «Ай Дата» АРФД продолжает свою работу в различных направлениях, чтобы привлечь международное внимание к предстоящему судебному процессу в Баку и содействовать возвращению удерживаемых лиц.