Հայաստանում սպասվում է փոփոխական եղանակ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն և բուք. կցրտի 2-3 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում դեկտեմբերի 15-ի, 17-ի և 19-ի ցերեկը, 16-ի և 18-ի գիշերը, 20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, դեկտեմբերի 16-ի և 18-ի ուշ երեկոյան, 17-ի և 19-ի գիշերն առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն և բուք։
«Քամին արևմտյան 2-5 մ/վ, դեկտեմբերի 15-17-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ, դեկտեմբերի 18-ին՝ 18-23 մ/վ արագությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ դեկտեմբերի 18-ին և 20-ին Արարատյան դաշտի ցածրադիր  հատվածներում առավոտյան ժամերին սպասվում է մառախուղ։ Հայաստանում օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 16-ի գիշերն աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով։
Երևանում դեկտեմբերի 15-ի և 17-ի ցերեկը, 16-ի գիշերը, 18-20-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 16-ի ուշ երեկոյան և 17-ի գիշերը սպասվում են թույլ տեղումներ, քաղաքի բարձրադիր հատվածներում՝ ձյան տեսքով։ Դեկտեմբերի 18-ին սպասվում է քամու ուժգնացում 13-16 մ/վ արագությամբ։ Դեկտեմբերի 18-ի և 20-ի առավոտյան ժամերին քաղաքի ցածրադիր հատվածներում հնարավոր է նաև մառախուղ։

В Армении ожидается переменчивая погода, в горных районах – снег и метель, похолодает на 2-3 градуса
На территории Армении днем 15, 17 и 19 декабря, ночью 16 и 18, 20 декабря ожидается погода без осадков.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, поздним вечером 16 и 18 декабря, ночью 17 и 19 числа, в некоторых регионах ожидаются осадки, в горных районах - снег и метель.
"Ветер западный, 2-5 м/с, 15-17 декабря в отдельных регионах ожидается усиление ветра со скоростью 17-20 м/с, 18 декабря - 18-23 м/с», — говорится в сообщении.
Согласно источнику, 18 и 20 декабря в утренние часы в низменных районах Араратской долины ожидается туман. В ночь на 16 декабря температура воздуха в Армении постепенно понизится на 2-3 градуса.
В Ереване днем 15 и 17 декабря, в ночь с 16 на 18 и 20 декабря ожидается погода без осадков. Поздним вечером 16 декабря и ночью 17 декабря в верхних частях города ожидаются небольшие осадки в виде снега. 18 декабря ожидается усиление ветра со скоростью 13-16 м/с. В утренние часы 18 и 20 декабря в низинных частях города также возможен туман.