ՀՀ դեսպանը Կանադայի վարչապետի և ԱԳ նախարարի հետ զրույցներում վերահաստատել է հարաբերություններն առավել խորացնելու Հայաստանի հանձնառությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում Հայաստանի դեսպան Անահիտ Հարությունյանը Կանադայում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարների պատվին կայացած ընդունելության ընթացքում կարճատև զրույց է ունեցել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի և ԱԳ նախարար Մելանի Ժոլիի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Կանադայում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը տեղեկացնում է, որ, ընդգծելով երկու պետությունների միջև ձևավորված քաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, ՀՀ դեսպանը մասնավորապես վերահաստատել է Կանադայի հետ հարաբերություններն առավել խորացնելու Հայաստանի հանձնառությունը՝ առանձնակի կարևորելով Կանադայի դիրքորոշումը՝ ի պաշտպանություն ՀՀ ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը։

Armenian Ambassador reaffirms commitment to strengthening ties in talks with Canadian Prime Minister and Foreign Minister
YEREVAN, DECEMBER 11 , ARMENPRESS. During a reception held in honor of the heads of diplomatic missions accredited to Canada, Armenia's Ambassador to Canada, Anahit Harutyunyan, had a brief conversation with Canadian Prime Minister Justin Trudeau and Foreign Minister Mélanie Joly.
According to a post on the Facebook page of the Embassy of Armenia to Canada, the Armenian Ambassador, emphasizing the high level political dialogue between the two countries, reaffirmed Armenia's commitment to further strengthening relations with Canada. She specifically emphasized Canada's support for Armenia's sovereignty and territorial integrity.