Խաղաղության պայմանագրի շուրջ գործընթացը կանգնած չէ, դրական դինամիկա կա․ ԱԺ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Խաղաղության պայմանագրի նախագծի շուրջ քննարկումները չեն դադարել, և գործընթացն ընթանում է առաջարկների ու քննարկումների տրամաբանությամբ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ասաց լրագրողների հետ ճեպազրույցի ընթացքում՝ անդրադառնալով հարցին, թե ի՞նչ փուլում է գտնվում խաղաղության պայմանագրի գործընթացը։
«Գործընթացը կանգնած չէ։ Բաքվում կայացած COP-29-ի պատճառով ինչ-որ պահ դադար եղավ, և դա հայտարարվեց ադրբեջանական կողմից, որ դա ծանրաբեռնվածությամբ է պայմանավորված։ Բայց մենք դրական կետի վրա ենք և առաջարկ-քննարկում-առաջարկ տրամաբանության մեջ ենք։ Դրական դինամիկա կա»,- ընդգծեց Սիմոնյանը։

Peace process not stalled, says Speaker
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. The discussions around the peace treaty have not stopped and the process is ongoing, Speaker of Parliament Alen Simonyan told reporters.
“The process hasn’t stalled,” he told reporters when asked on the Armenia-Azerbaijan peace talks. “There was a pause because of the COP-29 in Baku, and it was announced by the Azerbaijani side that the pause was due to the busy schedule. But we are on a positive point and we are in the logic of proposal-discussion-proposal. There is a positive dynamic,” Simonyan said.