ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Հայաստանում Կոլումբիայի դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 2  ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Հայաստանում Կոլումբիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էկտոր Իսիդրո Արենաս Նեյրային:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԺ-ից հայտնում են, որ ողջունելով դեսպանին Հայաստանի խորհրդարանում՝ Ալեն Սիմոնյանը հույս է հայտնել, որ նման հանդիպումները կարող են իրենց նպաստն ունենալ հայ-կոլումբիական հարաբերությունների զարգացման հարցում:
Դեսպան Արենաս Նեյրան իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Ալեն Սիմոնյանին ընդունելության համար ու իր պատրաստակամությունը հայտնել քայլեր ձեռնարկելու երկկողմ կապերին նոր տեմպ հաղորդելու գործում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ երկկողմ հետաքրքրության այլ, մասնավորապես՝ միջխորհրդարանական համագործակցությանը վերաբերող հարցերի:

Speaker of Parliament meets with Colombian Ambassador
YEREVAN, DECEMBER 2, ARMENPRESS. Speaker of Parliament Alen Simonyan has met with the Ambassador of Colombia to Armenia Hector Isidro Arenas Neira.
Speaker Simonyan expressed hope that such meetings can contribute to the development of the Armenian-Colombian relationship, the parliament’s press service said in a readout.
Ambassador Hector Isidro Arenas Neira thanked the Speaker for the meeting and expressed readiness to take steps to intensify the bilateral ties.
The Speaker and the Ambassador discussed also other issues of bilateral interest, particularly interparliamentary cooperation.