Եղանակային պայմանները ՀՀ ավտոճանապարհներին, Լարսը փակ է
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տարածքում փակ է Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայությունից, Սպիտակի ոլորանները փակ են բեռնատարների համար։
«Ապարան-Սպիտակ ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է (տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց):
Շիրակի մարզի Աշոցքի տարածաշրջանում, Արագածի տարածաշրջանում, Ապարան, Հրազդան, քաղաքներում տեղում է ձյուն։
Տավուշի մարզի Նոյեմբերյանի և Բերդի տարածաշրջաններում,  Ճամբարակ քաղաքում, Արագածի տարածաշրջանում և Սյունիքի մարզի բարձրադիր գոտիներում մառախուղ է»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն, եղանակային պայմանների վատթարացմամբ պայմանավորված, Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար:

Stepantsminda-Lars highway closed to all types of vehicles
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS.The road linking the Amberd high mountain meteorological station to Lake Kari in Aragatsotn Province of the Republic of Armenia is closed.
According to the Rescue Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia, the curves of Spitak are closed to truck.
The Aparan-Spitak highway is difficult to pass (black ice is formed on some areas).
Snowfall has been observed in the Ashotsk region of Shirak Province, the Aragats region, and the cities of Aparan, Hrazdan.
Foggy conditions are reported in the Noyemberyan and Berd regions of Tavush province, in the city of Chambarak, in the Aragats region and the highlands of Syunik Province.
The Rescue Service has cautioned drivers to travel using exclusively winter tires.
The Stepantsminda-Lars highway is closed to all types of vehicles, according to the Department of Emergency Situations of Georgia's Ministry of Internal Affairs and the Crisis Management Center of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia.