ՊԵԿ նախագահ կնշանակվի Էդուարդ Հակոբյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Էդուարդ Հակոբյանը կնշանակվի պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացրել է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառման միջոցով:
«Սիրելի հայրենակիցներ, Էդուարդ Հակոբյանը, ով ներկայումս Ֆինանսների նախարարի տեղակալն է, կնշանակվի Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ»,- գրել է վարչապետը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 14-ի Կառավարության նիստում իր դժգոհությունն էր հայտնել մի խումբ պաշտոնյաների աշխատանքի վերաբերյալ՝ շեշտելով, որ իր համբերության բաժակը լցվել է և որոշումներ է կայացնելու։ Արդեն նոյեմբերի 18-ին վարչապետը հայտնել է, որ մի խումբ բարձրաստիճան պաշտոնյաների խնդրել է թողնել իրենց պաշտոնները։

YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Eduard Hakobyan will be appointed Chairman of the State Revenue Committee, Prime Minister Nikol Pashinyan announced Tuesday.
“Dear countrymen, Eduard Hakobyan, who is currently the Deputy Minister of Finance, will be appointed Chairman of the State Revenue Committee,” Pashinyan said on social media.
The position has been vacant since the resignation of Rustam Badasyan on November 18. Badasyan was one of the several high-ranking officials who stepped down after PM Pashinyan asked them to do so over insufficient progress in ongoing reforms.