Հայաստանում սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ, օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում նոյեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-ի գիշերը, 21-22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, նոյեմբերի 18-ի երեկոյան ժամերին, 19-20-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ ձյուն։
«Քամին՝ հյուսիսարևմտյան` 2-5 մ/վ։  Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում նոյեմբերի 17-ի ցերեկը, 18-ի գիշերը, 20-22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Նոյեմբերի  18-ի երեկոյան ժամերին և 19-ին սպասվում է կարճատև անձրև։

В Армении ожидается погода преимущественно без осадков, температура воздуха существенно не изменится
Погода без осадков ожидается в Армении днем 17 ноября, в ночь на 18 ноября и 21- 22 ноября.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, в вечерние часы 18 ноября, 19-20 ноября в ряде регионов ожидаются осадки, в горных районах - снег.
«Ветер северо-западный, скорость 2-5 м/с. Температура воздуха существенно не изменится», - говорится в сообщении.
В Ереване днем 17 ноября и в ночь на 18 ноября, 20-21 ноября, осадков не ожидается. В вечерние часы 18 и 19 ноября ожидается кратковременный дождь.