ՀՀ-ն անընդունելի է համարում երրորդ ուժերի տեղակայումը հաղորդուղիներում. Միրզոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանն անընդունելի է համարում երրորդ ուժերի տեղակայումը հաղորդուղիների երկայնքով՝ տարածաշրջանային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման կոնտեքստում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Անընդունելի ենք համարում երրորդ ուժերի տեղակայումը հաղորդուղիների երկայնքով։ Այդպես եղել է և կա։ Ինչ վերաբերվում է միջազգային կազմակերպությունների ներգրավմանը, ապա պետք է հասկանանք, որ կա տրանսպորտային ընկերություն, կա փոխադրող ընկերություն, կա երկաթգիծ կառուցող ընկերություն, կա երկաթգիծը սպասարկող ընկերություն, կա օպերատոր, կա վագոնավար։ Այնքան տարբեր շերտեր կան այս հարցի հետ կապված»,- ասաց Միրզոյանը։

Deployment of third forces along connection routes is unacceptable, says Armenian FM
YEREVAN, OCTOBER 31, ARMENPRESS. The deployment of third forces along routes in context of the unblocking of regional connections is unacceptable, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has said.
“We consider the deployment of third forces along connection routes unacceptable,” Mirzoyan said at a parliamentary committee hearing on the 2025 state budget. “Regarding the involvement of international organizations, we must understand that there is a transportation company, a shipping company, a railway building company, a railway maintenance company and an operator. Meaning there are various layers pertaining to this issue,” Mirzoyan said.