Չկա մի բան, որ Հայաստանի կողմից արվում է և դիսոնանս ունի Իրանի պատկերացումների հետ․ ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության եվրոպական ուղղությամբ քաղաքականությունը գաղտնիք չէ Իրանի Իսլամական Հանրապետության համար։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը։
«Մեր առաջնահերթությունը հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորումն ու զարգացումն է։ Եվ այստեղ ոչ մեկի համար գաղտնիք չէ, թե մենք ինչ հարաբերություններ ունենք Իրանի Իսլամական Հանրապետության հետ։ Անշուշտ, մեր եվրոպական ուղղությամբ քաղաքականությունը գաղտնիք չէ Իրանի Իսլամական Հանրապետության համար։ Մենք մեր պարբերական շփումներում նաև այս հարցին ենք անդրադառնում։ Կարող եմ ասել, որ չկա մի բան, որը արվում է Հայաստանի Հանրապետության կողմից և չի ողջունվում և դիսոնանս ունի Իրանի Իսլամական Հանրապետության պատկերացումների հետ»,- ասաց Միրզոյանը։

Not a single thing done by Armenia has dissonance with Iran, says FM
YEREVAN, OCTOBER 31, ARMENPRESS. Armenia’s policy in the direction of Europe is no secret for Iran, Armenian FM Ararat Mirzoyan has said.
“The normalization and development of relations with our neighbors is our priority,” FM Mirzoyan said at a parliamentary committee hearing on the 2025 state budget. “And here it is no secret for anyone what kind of relations we have with the Islamic Republic of Iran. Of course, our policy in the European direction is no secret for the Islamic Republic of Iran. We are touching upon this issue, among others, during our regular contacts. I can say that there is not a single thing done by Armenia that isn’t welcomed by and has dissonance with the perceptions of the Islamic Republic of Iran.”