Էկվադորում ՀՀ դեսպանը հավատարմագրերն է հանձնել Դանիել Նոբոա Ասինին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էկվադորի Հանրապետության մայրաքաղաք Կիտոյի «Պալասիո դե Կարոնդելետ» նախագահական պալատում տեղի է ունեցել ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանի՝ Էկվադորի Հանրապետության նախագահ Դանիել Նոբոա Ասինին հավատարմագրերի հանձնման արարողությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, արարողությանը ներկա է գտնվել նաև Էկվադորի արտաքին հարաբերությունների և մարդկային տեղաշարժի նախարար Գաբրիելա Սոմերֆելդը և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Դեսպան Եգանյանը, որը Հայաստանի Հանրապետության առաջին հավատարմագրված դեսպանն է Էկվադորի Հանրապետությունում, ՀՀ նախագահի ողջույնի խոսքերն է փոխանցել Էկվադորի նախագահին և Էկվադորի բարեկամ ժողովրդին:

Посол Армении в Эквадоре вручил верительные грамоты президенту Даниэлю Нобоа Асину
В президентском дворце Паласио де Каронделет в столице Республики Эквадор Кито состоялась церемония вручения верительных грамот посла РА Армена Еганяна президенту Республики Эквадор Даниэлю Нобоа Асину.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз МИД РА, на церемонии присутствовали также министр иностранных дел и человеческой мобильности Эквадора Габриэла Зоммерфельд и ряд других высокопоставленных чиновников.
Посол Еганян, являющийся первым аккредитованным послом Республики Армения в Республике Эквадор, передал приветствия президента Армении президенту и дружественному народу Эквадора.