Ադրբեջանի նախագահը հաստատել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հրամանագիր է ստորագրել Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների համատեղ գործունեության կանոնակարգը հաստատելու մասին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Կանոնակարգը հոկտեմբերի 23-ին վավերացրել էր նաև ՀՀ Ազգային ժողովը։ Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ստորագրել է կանոնակարգը վավերացնելու մասին օրենքը։

Президент Азербайджана утвердил регламент совместной деятельности пограничных комиссий по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал указ «Об утверждении регламента совместной деятельности пограничных комиссий Армении и Азербайджана».
Ранее, 23 октября, регламент был ратифицирован Национальным собранием Республики Армения. Президент Армении Ваагн Хачатурян подписал закон о ратификации регламента 24 октября.