Իրանցի մարզիկը նվաճած ոսկե մեդալը փոխանցել է ՀՀ դեսպանին՝ ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում զոհված իր հայ ընկերոջ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանություն է այցելել կիոկուշին կարատեի իրանցի մարզիկ Ահմադ Բաղերին և ի հիշատակ 44-օրյա պատերազմում զոհված իր ընկեր Արթուր Սուքիասյանի՝ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արսեն Ավագյանին հանձնել վերջերս Դանիայի Աալբորգ քաղաքում կայացած մրցապայքարում նվաճած ոսկե մեդալը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Իրանում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը։
Ըստ աղբյուրի՝ դեսպան Ավագյանը բաձր է գնահատել իրանցի մարզիկի քայլը, նրան մաղթել մարզական մեծ հաջողություններ և խոստացել ստացված մեդալը փոխանցել Արթուր Սուքիասյանի ընտանիքին:

Иранский спортсмен вручил завоеванную им золотую медаль послу Армении — в знак памяти о своем армянском друге, погибшем в 44-дневной войне
Иранский спортсмен по киокушин-каратэ Ахмад Багери посетил посольство Республики Армения в Исламской Республике Иран и в память о своем друге Артуре Сукиасяне, погибшем в 44-дневной войне, и вручил Чрезвычайному и полномочному послу Арсену Авагяну золотую медаль, завоеванную в недавних соревнованиях, состоявшихся в Ольборге, Дания.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Facebook-страница посольства Армении в Иране.
Согласно источнику, посол Авагян высоко оценил поступок иранского спортсмена, пожелал ему больших спортивных успехов и пообещал передать полученную медаль семье Артура Сукиасяна.