Միրզոյան–Բայրամով հանդիպումը տևել է 55 րոպե
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջան արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը Ստամբուլում տևել է 55 րոպե:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնում է Ստամբուլի «Ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Արա Գոչունյանը:
Հոկտեմբերի 18-ին Ստամբուլում կայացել է «3+3» ձևաչափով տարածաշրջանային համագործակցության հարթակի երրորդ հանդիպումը։ Հանդիպման ավարտից հետո ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել էր, որ ՌԴ-ն Իրանը և Թուրքիան հանդիպման ժամանակ Հայաստանին ու Ադրբեջանին առաջարկել են խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքն ավարտին հասցնել «3+3» հարթակում։

Встреча глав МИД Армении и Азербайджана продлилась 55 минут
Встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова в Стамбуле продлилась 55 минут. Об этом сообщил Арменпресс главный редактор издающейся в Стамбуле газеы “Жаманак” Ара Гочунян.
18 октября в Стамбуле состоялось третье заседание платформы регионального сотрудничества “3+3”. После встречи глава МИД РФ Сергей Лавров сообщил, что в ходе встречи Россия, Иран и Турция предложили Армении и Азербайджану использовать площадку "3+3", чтобы завершить работу над мирным договором.