Հայաստանում սպասվում է անձրևային եղանակ, օդի ջերմաստիճանը կնվազի 2-4 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում հոկտեմբերի 13-ի ցերեկը, 15-ի գիշերը և կեսօրից հետո՝ առանձին շրջաններում, 14-ին և 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից։
«Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 14-ի ցերեկը կնվազի 2-4 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Երևանում հոկտեմբերի 13-ի երեկոյան ժամերին, 15-ին՝ գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հոկտեմբերի 14-ին և 16-18-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։

В Армении ожидается дождливая погода, температура воздуха понизится на 2-4 градуса
На территории республики днем ​​ 13 октября, ночью и днем ​​15 октября — в некоторых регионах, 14 и 16-18 октября — в большинстве регионов, время от времени ожидаются дожди и грозы.
«Ветер северо-западный, скорость 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 16-20 м/с. Днем 14 октября температура воздуха понизится на 2-4 градуса», - говорится в сообщении.
В Ереване в вечерние часы 13 октября, ночью 15 октября и в вечерние часы ожидается кратковременный дождь и гроза. 14 и 16-18 октября время от времени ожидаются дождь и гроза. Во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 15-18 м/с.