Հայաստանում շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում հոկտեմբերի 12-ի և 13-ի ցերեկը, 15-16-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 14-ին և 17-ին ժամանակ առ ժամանակ շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են Շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից:
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-20 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 12-ի ցերեկը կբարձրանա 2-4 աստիճանով, հոկտեմբերի 14-ի ցերեկը նույնքան կնվազի։
Երևան քաղաքում հոկտեմբերի 12-ի և 13-ի երեկոյան ժամերին, 15-16-ի գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հոկտեմբերի 14-ին և 17-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։

В большинстве регионов Армении ожидаются дожди и грозы
На территории республики днем ​​12 и 13 октября, ночью и днем ​​15-16 октября— в некоторых регионах, 14 и 17 октября —в большинстве регионов, время от времени ожидаются дожди и грозы.
Об этом Арменпресс сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения
Ветер юго-западный, скорость 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 16-20 м/с.
Днем 12 октября температура воздуха повысится на 2-4 градуса, а днем ​​14 октября понизится на столько же.
В вечерние часы 12 и 13 октября, в ночь с 15 на 16 октября и в вечерние часы в городе Ереване ожидается кратковременный дождь и гроза. 14 и 17 октября время от времени ожидаются дождь и гроза. Во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 15-18 м/с.