«Մունք» տեխնոդպրոցին` 4 մլն 93 հազար 527 դրամ. «Մի դրամի ուժի» հոկտեմբեր ամսվա շահառուն «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամն է
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: IDBank-ն ու Idram-ն ամփոփում են «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնության սեպտեմբերի ծրագիրը, որի շահառուն 2022-ին Արցախում ստեղծված «ԵՍ» կրթական հիմնադրամի «Մունք» տեխնոդպրոցն էր։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Մունք»-ը Հայաստանի տարբեր մարզերում երեխաներին ապահովում է տեխնոլոգիական կրթությամբ, իսկ «Մի դրամի ուժի» շրջանակներում հավաքագրված 4 մլն 93 հազար 527 դրամն ուղղելու է իր 400 շահառուների շարունակական կրթության ապահովմանն ու Սյունիքի և Լոռու մարզերի 10 համայնքների 100-ից ավելի նոր դիմորդների ներգավմանը։
Իսկ Idram-ի և IDBank-ի «Մի դրամի ուժի» առաքելությունը շարունակվում է․ հոկտեմբեր ամսվա ողջ հասույթը կփոխանցվի «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (COAF)՝ մարզաբնակ երեխաներին ուղղված կրթական ծրագրերի իրականացմանը։
Idram-ի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ «Մի դրամի ուժն» արդեն 190 մլն դրամ է հատկացրել տարբեր հիմնադրամների։ «Փաստ է, որ ինչպես շատ հարցերում, կրթության առումով ևս, ի տարբերություն մայրաքաղաքում ապրողների, մարզաբնակ երեխաներն ունեն առավել սահմանափակ հնարավորություններ, և այս առումով «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործունեությունը նկատելի մեղմում է այդ բացը՝ երեխաների համար կրթական նոր հորիզոններ ստեղծելով։ Ուրախ ենք, որ «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամն ընդլայնում է իր մասնաճյուղերի աշխարհագրությունը և շուտով ներկա կլինի ոչ միայն Լոռու, այլ նաև Արմավիրի մարզում։ «Մի դրամի ուժն» էլ, ինչպես միշտ, երիտասարդ սերնդին կրթելու և նրա զարգացմանն ու սոցիալիզացմանն ուղղված ծրագրերի կողքին է»,- ասել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
«Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանը նշում է. «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի նպատակն է ապահովել հավասար կրթական հնարավորություններ բոլոր երեխաների համար՝ անկախ նրանց գտնվելու վայրից։ IDBank-ի և Իդրամի հետ համագործակցությունը մեզ հնարավորություն է տալիս նոր հորիզոններ բացել մարզաբնակ երեխաների համար՝ միասին փոփոխելով նրանց ապագան՝ հանուն ավելի լավ Հայաստանի»։
Մեր բարի գործերին միանալու համար ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն մեր երկրի համար կարևոր ծրագրերին։

The October beneficiary of "The Power of a Dram" is the Children of Armenia Fund
YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS. IDBank and Idram summarize the September program of the "The Power of One Dram" initiative, which supported the "Moonk" technical school established by the "ES" educational foundation in Artsakh in 2022. "Moonk" offers technological education to children in various regions of Armenia. The 4,093,527 drams raised through "The Power of One Dram" initiative will help support the ongoing education of its 400 current beneficiaries and attract over 100 new students from 10 communities in the Syunik and Lori regions.
The mission of Idram and IDBank's "The Power of One Dram" initiative continues. All funds raised in October will be donated to the "Children of Armenia" charitable foundation (COAF) to support educational programs for children living in the region.
According to Tatevik Vardevanyan, head of the Communication and SR Department of IDBank and Idram, "The Power of One Dram" has already donated 190,000,000 drams to various foundations։ “It’s clear that, unlike children in the capital, those living in the regions face more limited educational opportunities. In this regard, the work of the "Children of Armenia" fund plays a crucial role in bridging this gap, opening up new educational horizons for these children. We are pleased that the "Children of Armenia" foundation is expanding its reach and will soon be present not only in Lori but also in the Armavir region. 'The Power of One Dram' continues to support programs focused on educating and developing the younger generation," - said Tatevik Vardevanyan.
Liana Ghaltaghchyan, executive director of the "Children of Armenia" Foundation, notes: "Our goal is to provide equal educational opportunities for all children, regardless of where they live. Our collaboration with IDBank and Idram allows us to open new horizons for children in the region, working together to create a brighter future for Armenia."
We remind you that you don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with the Idram&IDBank application, IDBanking.am, banking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance. By the way, Idram QR contactless payments are available at 22,000 points of sale and more than 1,000 online stores.