Կոպենհագենում Իսրայելի դեսպանատան մերձակայքում պայթյուններ են որոտացել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դանիայի մայրաքաղաքում՝ Իսրայելի դեսպանատնից ոչ հեռու, երկու պայթյուն է որոտացել. ոչ ոք չի տուժել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Կոպենհագենի ոստիկանությունը։
«Մենք գտնվում ենք այն վայրում, որտեղ տեղի են ունեցել երկու պայթյունները: Տուժածներ չկան։ Դեպքի վայրում նախաքննություն ենք սկսել։ Մենք պարզում ենք, թե արդյոք միջադեպը կապված է այս շրջանում տեղակայված Իսրայելի դեսպանատան հետ», - գրել է Կոպենհագենի ոստիկանությունը X սոցիալական հարթակում։
Տարածքը շղթայվել է, առկա է ոստիկանության մեծ ներկայություն։ Դեսպանատունը չի պատասխանել թեմայի շուրջ Reuters-ի հարցումներին։ Իսրայելի արտգործնախարարությունը ևս առայժմ մեկնաբանություն չի տվել։

В Копенгагене прогремели взрывы в том районе, где расположено посольство Израиля
В столице Дании, недалеко от посольства Израиля, прогремели два взрыва. Пострадавших нет. Как передает Арменпресс, об этом сообщает полиция Копенгагена.
“Мы находимся в том месте, где произошли два взрыва. Пострадавших нет. Начато расследование. Мы выясняем, имеет ли отношение это происшествие к расположенному в этом районе посольству Израиля”, - сообщила полиция Копенгагена в социальной сети X.
Район оцеплен, на месте большое количество полицейских. Посольство не ответило на запрос Reuters по этому поводу. В МИД Израиля это пока не прокомментировали.