Հայաստանում արևոտ օրերին կհաջորդի անձրևոտ եղանակը, օդի ջերմաստիճանը կնվազի 2-3 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ին, հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, հոկտեմբերի 1-ին՝ ժամանակ առ ժամանակ առանձին շրջաններում, 2-ին, 3-ի գիշերը` շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև, հնարավոր է նաև մառախուղ։
«Քամին՝ հյուսիսարևելյան՝ 3-5 մ/վ, հոկտեմբերի 1-2-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ին աստիճանաբար կնվազի 2-3 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում սեպտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ին, հոկտեմբերի 3-ի ցերեկը, 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 1-ին կեսօրից հետո,  2-ին, 3-ի գիշերը՝ ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։

Солнечные дни в Армении сменятся дождливыми, температура воздуха понизится на 2-3 градуса
Погода без осадков ожидается в Армении во второй половине дня 29 сентября, 30 сентября, 3 и 4 октября.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 1 октября в некоторых регионах, а в ночь со 2 на 3 октября - в большинстве регионов, ожидается дождь, также возможен туман.
"Ветер северо-восточный, 3-5 м/с, 1-2 октября ожидается усиление ветра местами со скоростью 18-23 м/с. Днем 29 и 30 сентября температура воздуха постепенно понизится на 2-3 градуса", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, в Ереване во второй половине дня 29, 30 сентября, 3 и 4 октября ожидается погода без осадков. Днем 1 октября, в ночь со 2 на 3 октября временами ожидается дождь.