Հայաստանի Հանրապետությունը 33 տարեկան է, այն իրական է, այն մեզանից յուրաքանչյուրինն է. ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անկախության 33-րդ տարեդարձի առթիվ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդամբ՝ Ալեն Սիմոնյանն իր ուղերձը հրապարակել է «Տելեգրամ»-ի իր ալիքում։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, այսօր Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրն է: Այն յուրաքանչյուր հայ մարդու և ՀՀ քաղաքացու համար, թերևս, ամենակարևոր տոնն է: Ամեն նպատակ, ամեն իղձ, ամեն երազանք և ուժ այս օրերին մենք պետք է կենտրոնացնենք մեր անկախ պետության համար:
Այն Արաքսի հունով գծված, հայկական լեռներով ամրացված, նուրբ, գեղադեմ հայուհու ուրվագծով ֆիքսված Հայաստանի Հանրապետությունն է:
Սա՛ է մեր տունը, որի պահպանման, զարգացման, ուժեղացման ու շենացման համար մենք, չխնայելով ոչ մի ջանք, պետք է ամեն օր ապրենք:
Սա՛ է մեր ժառանգությունը, սա՛ է մեր հայտարարությունն աշխարհին:
Սա՛ է այն մայր Հայաստանը, որի համար մենք ապրում ենք և պետք է ապրենք:
Մեր Հայաստանի Հանրապետությունը 33 տարեկան է, այն իրական է, այն մեզանից յուրաքանչյուրինն է, և մենք այն փոխանցելու ենք մեր սերունդներին:

Республике Армения 33 года, она реальна, она принадлежит каждому из нас. Поздравительное послание Председателя НС
Председатель НС Ален Симонян направил поздравительное послание по случаю 33-й годовщины Независимости.
Как передает Арменпресс, об этом Ален Симонян написал в своем Telegram-канале.
«Дорогие соотечественники, сегодня День независимости Республики Армения. Это, пожалуй, самый важный праздник для каждого армянина и гражданина РА. Каждую цель, каждое желание, каждую мечту и силы в эти дни мы должны сосредоточить на благо нашего независимого государства.
Это Республика Армения, протянувшаяся вдоль реки Аракс, укрепленная армянскими горами, зафиксированная очертаниями нежной, красивой армянки.
Это наш дом, ради сохранения, развития, укрепления и строительства которого мы, не жалея сил, должны жить каждый день.
Это наше наследие, это наше заявление миру.
Это мать-Армения, ради которой мы живем и должны жить.
Нашей Республике Армения 33 года, она реальна, она принадлежит каждому из нас, и мы передадим ее нашим поколениям.