Հայաստանում անձրևոտ եղանակը կուղեկցվի օդի ջերմաստիճանի 3-7 աստիճանով նվազմամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 15-ին կեսօրից հետո, 16-ին երեկոյան ժամերին՝ առանձին շրջաններում, 17-20-ին՝ շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, առանձին վայրերում սպասվում է նաև մառախուղ։
«Քամին՝ հյուսիսարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 15-ի ցերեկը, 16-18-ին աստիճանաբար կնվազի 3-5, Լոռում, Տավուշում և Սյունիքում՝ 5-7 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ սեպտեմբերի 15-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 16-ին երեկոյան ժամերին, 17-20-ին՝ ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև և ամպրոպ։ Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 16-18 մ/վ արագությամբ։

Дождливая погода в Армении будет сопровождаться понижением температуры воздуха на 3-7 градусов
В Армении 15 сентября во второй половине дня ожидаются дожди и грозы, в некоторых регионах – вечером 16 сентября, в большинстве регионов – 17-20 сентября.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, также местами ожидается туман.
"Ветер северо-западный, 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-20 м/с. Днем 15 сентября, 16-18 сентября температура воздуха постепенно понизится на 3-5 градусов, а в Лори, Тавуше и Сюнике - на 5-7 градусов", - говорится в сообщении.
По данным источника, во второй половине дня 15 сентября ожидается погода без осадков. В вечерние часы 16 сентября, с 17-20 сентября - время от времени, ожидается дождь и гроза. Во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 16-18 м/с.