Սեպտեմբերի 10-ին տեղի կունենա Թրամփ-Հարիս բանավեճը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփը և Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածու Քամալա Հարիսը սեպտեմբերի 10-ին, տեղական ժամանակով 21:00-ին կանցկացնեն իրենց առաջին և, հնարավոր է, միակ բանավեճը, որը կարող է շատ կարևոր դեր ունենալ նախագահական ընտրապայքարում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Reuters գործակալությունը։
Բանավեճը կազմակերպվել է ABC News հեռուստաընկերության կողմից՝ նոյեմբերի 5-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններից ութ շաբաթ առաջ։ Երկու թեկնածուների միջև շատ լարված պայքար է ընթանում, և ընտրությունների արդյունքը դեռ կանխատեսելի չէ։
Որոշ նահանգներում բանավեճից ընդամենը մի քանի օր անց կսկսվի վաղաժամկետ քվեարկությունը։
90-րոպեանոց բանավեճը կանցկացվի Ֆիլադելֆիայի Ազգային սահմանադրության կենտրոնում։ Ըստ կողմերի միջև ձեռք բերված համաձայնության՝ բանավեճին հանդիսատես ներկա չի լինի, իսկ թեկնածուներից մեկի ելույթի ժամանակ մյուսի խոսափողն անջատված կլինի։

10 сентября состоятся дебаты Трампа и Харрис
10 сентября в 21:00 по местному времени кандидат на пост президента США от Республиканской партии Дональд Трамп и кандидат от Демократической партии Камала Харрис проведут свои первые и, возможно, единственные дебаты, которые могут сыграть очень важную роль в президентской избирательной кампании. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Reuters.
Дебаты организованы каналом ABC News за восемь недель до президентских выборов 5 ноября. Между двумя кандидатами идет очень напряженная борьба, и исход выборов пока не предсказуем.
В некоторых штатах досрочное голосование начнется всего через несколько дней после дебатов.
90-минутные дебаты пройдут в Национальном конституционном центре в Филадельфии. Согласно достигнутой между сторонами договоренности, аудитории на дебатах не будет, во время выступления одного из кандидатов микрофон другого будет отключен.