Ադրբեջանը մերժում է խաղաղության պայմանագիրն այս պահին համաձայնեցված դրույթներով ստորագրելու Հայաստանի առաջարկը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը դեմ է արտահայտվել խաղաղության պայմանագիրը արդեն իսկ համաձայնեցված դրույթներով ստորագրելու, իսկ չհամաձայնեցված հարցերի շուրջ քննարկումները շարունակելու վերաբերյալ Հայաստանի առաջարկին։
«Արմենպրես»֊ի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ խոսնակ Այխան Հաջիզադեն հայտարարել է, որ այդ առաջարկը չի կարող իրենց համար ընդունելի լինել։
Նա հայտարարել է, որ խաղաղության պայմանագիրը կարող է ստորագրվել բոլոր դրույթները համաձայնեցնելուց հետո։
Հաջիզադեն հերթական անգամ կրկնել է Ադրբեջանի անհիմն մեղադրանքները Հայաստանի հասցեին ու անհեթեթ պնդում է արել Հայաստանի Սահմանադրությունը փոխելու վերաբերյալ։

Азербайджан выступил против предложения Армении подписать мирное соглашение в рамках согласованных положений
МИД Азербайджана выступил против предложения Армении подписать мирное соглашение в рамках уже согласованных положений и продолжить обсуждение несогласованных вопросов.
Как сообщает Арменпресс, пресс-секретарь МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде заявил, что это предложение не может быть для них приемлемым.
Он отметил, что мирное соглашение может быть подписано после того, как будут согласованы все положения.
Гаджизаде еще раз повторил необоснованные обвинения Азербайджана в адрес Армении и выступил с абсурдным заявлением об изменении Конституции Армении.