Հայաստանում սպասվում է փոփոխական եղանակ, օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում սեպտեմբերի 8-ի երեկոյան ժամերին, 10-ին և 12-13-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից, սեպտեմբերի 9-ին և 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
«Քամին՝ արևմտյան՝ 3-6 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-22մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 8-9-ին ցերեկը աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Երևանում սեպտեմբերի 8-ի ցերեկը, 9-ին և 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սեպտեմբերի 10-ին և 13-ին կեսօրից հետո, 12-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։

В Армении ожидается переменчивая погода, температура воздуха повысится на 2-4 градуса
На территории Армении в вечерние часы 8 сентября, днем 10 сентября и 12-13 сентября ожидаются кратковременные дожди и грозы в некоторых регионах.
Как сообщили Арменпресс в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения, 9 и 11 сентября ожидается погода без осадков.
"Ветер западный, 3-6 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-22 м/с. Днем 8-9 сентября температура воздуха постепенно повысится на 2-4 градуса", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, во второй половине дня 8, 9 и 11 сентября в Ереване ожидается погода без осадков. Днем 10 и 13 сентября, вечером 12 сентября ожидается кратковременный дождь с грозой, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 17-20 м/с.