Ակադեմիական քաղաքի մաստեր-պլանը պատրաստ է․ Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է, որ Ակադեմիական քաղաքի մաստեր-պլանը պատրաստ է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Փաշինյանն այդ մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Ակադեմիական քաղաքի Մաստեր-պլանը պատրաստ է:
Շուրջ 44 հազար դասախոս, գիտնական եւ ուսանող Հայաստանից եւ արտերկրից, 8 պետական եւ 8 միջազգային/մասնավոր բուհեր կտեղավորվեն 580 հեկտար տարածքի վրա, որտեղ կներդրվեն ժամանակակից կանաչ տեխնոլոգիաներ:
Գիտակրթական այս հոյակապ միջավայրը կլինի նաեւ ինտելեկտուալ ժամանցի եւ մարզական կյանքի հանրապետական կենտրոն:
Ակադեմիական քաղաքի նախագծի մանրամասները առաջիկայում ամենատարբեր առիթներով եւ ձեւաչափերով ներկայացնելու առիթներ կունենանք:
Մեզ համար կարեւոր է, որ բոլոր մանրամասներով իմանաք ինչ ենք անում, ինչու եւ ինչպես: Շնորհակալություն աջակցության համար»,- գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

YEREVAN, AUGUST 28, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan announced Wednesday that the master plan of the Academic City is ready.
“The master plan of the Academic City is ready,” he said on Facebook.
“Around 44,000 lecturers, scientists and students from Armenia and abroad, 8 state and 8 international/private universities will be housed on 580 hectares of area, where modern green technologies will be introduced. This wonderful scientific-educational environment will also serve as a national center of intellectual leisure and sports life. We will have the occasion to present details of the Academic City project soon in various formats and different occasions. It is important for us that you have detailed information on what, why and how we are doing it. Thank you for your support.”