ՀՀ ԱԳ նախարարն ու Սլովենիայի փոխվարչապետը քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի առաջմղման ուղղությամբ քայլերը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սլովենիայի Հանրապետության փոխվարչապետ, արտաքին ու եվրոպական հարցերի նախարար Տանյա Ֆայոնի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի առաջմղման ուղղությամբ ընթացիկ քայլերը։ Անդրադարձ է կատարվել իրականացվող ծրագրերին։
Նախարարները պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ քաղաքական երկխոսությունն ու շփումներն՝ այցելությունների և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարթակներում ներգրավվածության շարունակականության ապահովման նպատակով։

Министр иностранных дел Армении и вице-премьер-министр Словении обсудили шаги в направлении продвижения вопросов двусторонней повестки
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с вице-премьер-министром, министром иностранных и европейских дел Республики Словения Таней Файон.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз МИД РА, собеседники обсудили текущие шаги в направлении продвижения вопросов повестки двустороннего сотрудничества. Коснулись также реализуемых программ.
Министры договорились продолжить активный политический диалог и контакты с целью обеспечения непрерывности визитов и участия в платформах, представляющих взаимный интерес.