Բաքվում Պուտինի և Դուրովի հանդիպում չի եղել. Պեսկով
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Բաքու կատարած այցի ընթացքում չի հանդիպել Telegram մեսենջերի հիմնադիր Պավել Դուրովի հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունից, այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Ո՛չ (հանդիպում չի կայացել), - Պեսկովն ասել է լրագրողներին:
Պուտինն օգոստոսի 18-19-ին պետական ​​այցով մեկնել էր Բաքու։ Մի քանի լրատվամիջոցների պնդմամբ՝ Դուրովի կողմից առաջարկ է եղել այցի ընթացքում Ռուսաստանի ղեկավարի հետ հանդիպելու վերաբերյալ, որից նա հրաժարվել է։
Օգոստոսի 24-ին Դուրովը ձերբակալվել է, երբ Բաքվից ժամանել է Փարիզի օդանավակայան։ Գործարարին ներկայացված պահանջների էությունը մինչև այժմ հայտնի չէ։

Встречи Путина и Дурова в Баку не было - Песков
В ходе визита в Баку президент РФ Владимир Путин не встречался с основателем мессенджера Telegram Павлом Дуровым. Как передает Арменпресс со ссылкой на Interfax, об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
"Нет (встреча не состоялась)", - заявил Песков журналистам.
Путин посетил Баку с государственным визитом 18-19 августа. По утверждению некоторых СМИ, со стороны Дурова поступило предложение о встрече с российским лидером в ходе визита, от которого тот отказался.
24 августа Дурова арестовали, когда он прибыл в аэропорт Парижа из Баку. Суть требований, предъявленных бизнесмену, пока неизвестна.