Հայաստանի առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 24-ին և 26-ին կեսօրից հետո, 25-ին գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՇՄՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնից:
Հանրապետությունում օգոստոսի 27-29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 17-20մ/վ արագությամբ: Օգոստոսի 24-29-ին երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18մ/վ արագությամբ։  Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 24-25-ին ցերեկային ժամերին աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով։
Երևան քաղաքում օգոստոսի 24-25-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Օգոստոսի 26-29-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Օգոստոսի 24-29-ին երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում` 14-18մ/վ արագությամբ։

В некоторых районах Армении ожидаются кратковременные дожди
Днем 24 и 26 августа в Армении, а в некоторых регионах ночью и днем ​​25 августа ожидаются кратковременные дожди и грозы.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
27-29 августа в республике ожидается погода без осадков. Ветер юго-западный: 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до скорости 17-20 м/с. 24-29 августа в вечерние часы в Армавире, в предгорьях Котайка и Арагацотна ожидается усиление ветра до скорости 14-18 м/с. Днем 24-25 августа температура воздуха постепенно понизится на 3-5 градусов.
Вечером 24-25 августа в Ереване, в некоторых районах города, возможен кратковременный дождь с грозой. 26-29 августа ожидается погода без осадков. 24-29 августа по вечерам ожидается усиление ветра со скоростью 14-18 м/с.