ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած հայտարարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 15-ին՝ ժամը 18։10-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմին դիվանագիտական խողովակներով առաջարկել է ստեղծել հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի հետաքննության երկկողմ մեխանիզմ», - հավելել է գերատեսչությունը:

YEREVAN, AUGUST 15, ARMENPRESS.The statement issued by the Ministry of Defence of Azerbaijan, alleging that on August 15th at approximately 6:10 p.m., units of the Armenian Armed Forces opened fire towards Azerbaijani combat positions located in the southwestern part of the border, does not correspond to reality, the Armenian Defence Ministry has said in a statement.
"Of note: The Office of the Prime Minister of the Republic of Armenia has proposed to the Presidential Administration of Azerbaijan, through diplomatic channels, the establishment of a bilateral mechanism for investigating cases of ceasefire violations," reads the statement.