Մեկ ամիս գիշերը միակողմանի փակ են լինելու Հալաբյան փողոցի առանձին հատվածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճանապարհաշինարարական աշխատանքներով պայմանավորված՝ օգոստոսի 17-ից մինչև սեպտեմբերի 17-ը՝ ժամը 23:00-ից  08:00-ն միակողմանի փակ է լինելու Հալաբյան փողոցի՝ Հալաբյան փողոց-Էստոնական փողոց խաչմերուկից մինչև Հալաբյան փողոց-Աշտարակի խճուղի տրանսպորտային հանգույց ընկած ճանապարհահատվածը, այնուհետև՝ հակառակ ուղղությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Երևանի քաղաքապետարանից, երթևեկությունն իրականացվելու է հանդիպակաց ուղղության երթևեկելի մեկ գոտու հաշվին:
Քաղաքապետարանը հորդորում է վարորդներին աշխատանքի արդյունավետությունն ապահովելու նպատակով տրանսպորտային միջոցները չկայանել վերոնշյալ ճանապարհահատվածի երթևեկելի մասում և պատճառվող ժամանակավոր անհարմարությունների համար հայցում քաղաքացիների ներողամտությունը:

В течение месяца в ночное время отдельные участки улицы Алабяна будут односторонне закрыты
В связи с дорожно-строительными работами, с 17 августа по 17 сентября, с 23:00 до 08:00, будет закрыт участок улицы Алабяна от пересечения улиц Алабян-Эстонакан до транспортного узла улица Алабян-Аштаракское шоссе, затем —в противоположную сторону.
Как сообщили Арменпресс в мэрии Еревана, движение будет осуществляться за счет одной полосы движения по встречной.
Мэрия призывает водителей не оставлять свои транспортные средства на проезжей части указанного участка дороги в целях обеспечения эффективности работы и просит извинения у граждан за причиненные временные неудобства.