Կոնֆերենցիաների լիգա. «Փյունիկ»-ն արտագնա խաղում հաղթեց, «Արարատ-Արմենիա»-ն տանը պարտություն կրեց
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանը ներկայացնող երկու թիմեր` «Փյունիկ»-ը և «Արարատ-Արմենիա»-ն, ֆուտբոլի Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման երրորդ փուլի առաջին խաղում մրցեցին, համապատասխանաբար, ղազախական «Օրդաբասի»-ի ու հունգարական «Պուշկաշ Ակադեմիա»-ի հետ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Հայաստանի գործող չեմպիոն «Փյունիկ»-ին հաջողվեց մեկ գնդակի շնորհիվ առավելության հասնել մրցակցի նկատմամբ: Խաղի 56-րդ րոպեին «նռնագույնների» միակ և հաղթական գնդակը խփեց Օտուբանջոն: «Օրդաբասի»-«Փյունիկ»` 0:1:
Միաժամանակ Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում կայացած «Արարատ-Արմենիա»-«Պուշկաշ Ակադեմիա» խաղում հունգարական թիմին հաջողվեց առավելության հասնել խաղի ավարտից մեկ րոպե առաջ խփած միակ գնդակի շնորհիվ: Գոլն իր ակտիվում գրանցեց Սոիմալոն:

Лига конференций. «Пюник» выиграл в выездном матче, «Арарат-Армения» проиграл дома
Две команды, представляющие Армению - "Пюник" и "Арарат-Армения", встретились в первом матче третьего отборочного раунда Лиги конференций против казахстанского "Ордабасы" и венгерской "Академии Пушкаша" соответственно.
Как передает Арменпресс, действующему чемпиону Армении - «Пюнику», удалось получить преимущество над соперником благодаря одному голу. На 56-й минуте игры Отубанджо забил единственный и победный мяч для «гранатов». «Ордабасы»-«Пюник»: 0:1.
А в матче «Арарат-Армения—Академия Пушкаша», проходившем на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна, сборной Венгрии удалось получить преимущество благодаря единственному голу, забитому за минуту до конца игры. Гол забил Соймало.