Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 4-8 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի  Հանրապետության տարածքում օգոստոսի 3-ի ցերեկը, 4-8-ին կեսօրից հետո առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։ Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 18-23մ/վ արագությամբ: Երեկոյան ժամերին Արմավիրում, Կոտայքի և Արագածոտնի նախալեռներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 14-18մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը օգոստոսի 3-ի ցերեկը, 4-5-ին աստիճանաբար կբարձրանա 4-8 աստիճանով։
Երևան քաղաքում՝ օգոստոսի 3-ին երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Օգոստոսի 4-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ ամպրոպի ժամանակ՝ 18-22մ/վ, երեկոյան ժամերին՝ 14-18մ/վ արագությամբ։

В республике станет жарче еще на 4-8 градусов
На территории Республики Армения во второй половине дня 3-го августа, во второй половине дня 4-8 августа в некоторых регионах ожидаются кратковременные дожди и грозы.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили  в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
Ветер юго-западный, скорость 2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра со скоростью 18-23 м/с. В вечерние часы в Армавире, Котайке и предгорьях Арагацотна ожидается усиление ветра со скоростью 14-18 м/с. Днем 3, 4-5 августа температура воздуха постепенно повысится на 4-8 градусов.
В Ереване в вечерние часы 3 августа возможен кратковременный дождь с грозой в некоторых районах города. 4-8 августа ожидается погода без осадков. Также ожидается усиление ветра во время гроз: до 18-22 м/с, вечером - 14-18 м/с.