Սահմանամերձ բնակավայրերում բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում առկա է մեծ դիմելիություն. մանրամասներ
ԵՐԵՎԱՆ,26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Սահմանամերձ գյուղական բնակավայրերում բնակարանային ապահովման պետական աջակցության ծրագրի շրջանակում առկա է մեծ դիմելիություն։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի խոսնակ Զառա Մանուչարյանը՝ նշելով, որ այս պահի դրությամբ նախարարության Միասնական սոցիալական ծառայության կողմից հաստատված է 1797 հայտ, որոնցից միայն 1517-ը՝ 2024 թվականին (նախատեսված էր 2024-ին՝ 560 շահառուի համար)։
«Ծրագրի շրջանակում գործընկեր բանկերում ընդունվել և ուսումնասիրման փուլում է ևս շուրջ 255 հայտ:
Ինչպես նախապես հայտարարվել էր և սահմանվել Կառավարության որոշմամբ՝ 2000 հայտը բավարարելուց հետո ծրագրում կլինի դադար, որը հնարավորություն կտա ուսումնասիրել եղած պատկերը, վերլուծել նպատակայնությունը, խնդիրները, գնահատել արդյունքները։
Ըստ ուսումնասիրությունների արդյունքների՝ կկայացվի որոշում՝ լավարկումներով, փոփոխություններով կամ նույն պայմաններով ծրագրի շարունակականության ապահովման վերաբերյալ»,- նշված է գրառման մեջ:

В рамках программы господдержки жилищного обеспечения в приграничных населенных пунктах имеется большая востребованность
В рамках программы господдержки жилищного обеспечения в приграничны населенных пунктах имеется большая востребованность.
Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь министра труда и социальных вопросов РА Зара Манучарян, отметив, что на данный момент Единой социальной службой министерства одобрено 1797 заявлений. Из них в 2024 году было одобрено только 1517 (на 2024 год было запланировано 560 бенефициаров).
"Еще около 255 заявок принято и находятся на рассмотрении в банках-партнерах в рамках проекта.
Как ранее было объявлено и определено постановлением правительства, после удовлетворения 2000 заявок в программе будет перерыв, который даст возможность изучить существующую картину, проанализировать цели, проблемы и оценить результаты.
По результатам исследований будет принято решение об обеспечении непрерывности проекта с доработками, изменениями или на тех же условиях", - говорится в записи.