Հունաստանը ողջունել և պատմական է որակել ԵՄ խորհրդի որոշումները Հայաստանի վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հունաստանը ողջունել է Եվրոպական խաղաղության հիմնադրամից Հայաստանին աջակցություն տրամադրելու և Երևանի հետ վիզայի ազատականացման երկխոսություն սկսելու շուրջ ԵՄ-ի ընդունած որոշումներն՝ դրանք անվանելով պատմական։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարության X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ։
«Հունաստանը ողջունում է Եվրոպական խաղաղության հիմնադրամից Հայաստանին աջակցություն տրամադրելու և Երևանի հետ վիզայի ազատականացման երկխոսություն սկսելու շուրջ ԵՄ-ի պատմական որոշումները», - նշել է Հունաստանի ԱԳ նախարարությունը՝ հավելելով, որ ԵՄ-Հայաստան գործընկերության ամրապնդումը նպաստում է ժողովրդավարությանը, խաղաղությանը և տարածաշրջանային կայունությանը:

Греция приветствовала решения Совета ЕС относительно Армении и назвала их историческими
Греция приветствовала решения ЕС оказать поддержку Армении из Европейского фонда мира и начать диалог с Ереваном по либерализации визового режима, назвав их историческими.
Как сообщает Арменпресс, об этом говорится в сообщении в микроблоге Х министерства иностранных дел Греции.
"Греция приветствует историческое решение ЕС оказать поддержку Армении из Европейского фонда мира и начать диалог с Ереваном по либерализации визового режима", - заявили в МИД Греции, добавив, что укрепление партнерства ЕС-Армения способствует демократии, миру и региональной стабильности.