ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Խավիեր Խերարդո Միլեյին՝ Անկախության տոնի առթիվ:
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Արգենտինայի բարեկամ ժողովրդին Արգենտինայի Հանրապետության Անկախության տոնի կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ մեր երկրների միջև առկա փոխգործակցությունը՝ հիմնված դարավոր բարեկամության ավանդույթների և ընդհանուր արժեքների վրա, կշա­րունակի սերտանալ՝ ի նպաստ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների բարօ­րության:
Օգտվելով առիթից՝ վերստին հաստատում եմ Ձեզ 2025 թվականին Հայաստանում հյուրընկալելու պատրաստակամությունը»:

Pashinyan sends congratulatory message to the President of the Republic of Argentina
YEREVAN, JULY 9, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Argentina, Javier Gerardo Milei, on the occasion of the Independence Day.
“I heartily congratulate you and the friendly people of Argentina on the Independence Day of the Republic of Argentina.
I am sure that the existing cooperation between our countries, based on the centuries-old traditions of friendship and common values, will continue to grow closer for the benefit of the welfare of our two countries and peoples.