ՀՀ ԱԳ նախարարն Անկախության օրվա առթիվ շնորհավորել է ԱՄՆ-ին և նրա ժողովրդին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը Միացյալ Նահանգներին և նրա ժողովրդին շնորհավորել է Անկախության օրվա առթիվ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ ԱԳ նախարարը X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել՝ կից հրապարակելով նաև տեսանյութ։
«Շնորհավորում եմ Միացյալ Նահանգներին և նրա ժողովրդին՝ Անկախության օրվա առթիվ։ ԱՄՆ-ի մեր բարեկամներին և գործընկերներին մաղթում ենք շարունակական հաջողություններ գալիք տարիներին՝ ակնկալելով կառուցել Հայաստան-ԱՄՆ ամուր ռազմավարական գործընկերություն՝ ի շահ մեր քաղաքացիների, ինչպես նաև ավելի կայուն և բարգավաճ Հարավային Կովկասի»,- իր գրառման մեջ նշել է Միրզոյանը։

Министр иностранных дел Армении поздравил США и их народ с Днем независимости
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян поздравил США и их народ по случаю Дня независимости.
Как передает Арменпресс, министр ИД РА сделал соответствующую запись в своем микроблоге в X, добавив и видеоматериал.
"Поздравляю Соединенные Штаты и их народ с Днем независимости. Мы желаем нашим друзьям и коллегам в США дальнейших успехов, надеемся на построение прочного стратегического партнерства между Арменией и США во благо наших граждан, а также более стабильного и процветающего Южного Кавказа", - написал Арарат Мирзоян.