Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը շնորհավորել է միջազգային առաջնություններում հաղթած մարզիկներին
ԳԱՎԱՌ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանն ընդունել և ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետի շնորհակալագրով խրախուսել է մարզից միջազգային մրցաշարերում հաղթող ճանաչված մարզիկներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Գեղարքունիքի մարզպետի աշխատակազմից, մարզպետը շնորհակալագիր է հանձնել Մարտունու Սմբատ Մհերյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան, բռնցքամարտի Եվրոպայի չեմպիոն, 48 կգ քաշային կարգում ոսկե մեդալակիր Սիմոն Սիմոնյանին, նրա մարզիչներ Գագիկ Սարգսյանին և Գևորգ Սարգսյանին, Սևանի Նորիկ Դագարյանի անվան մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան, ծանրամարտի աշխարհի առաջնության 61 կգ քաշային կարգում ոսկե մեդալակիր Հովհաննես Հովհաննիսյանին, ծանրամարտի 71 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալակիր Ալինա Սուքիասյանին և նրանց մարզիչ Գառնիկ Աբրահամյանին, Եվրոպայի պարաբազկամարտի առաջնության 65 կգ քաշային կարգում ոսկե մեդալակիր, նորատուսցի Գուրգեն Անտոնյանին։
Մարզպետը շնորհավորել է մարզիկներին և նրանց մարզիչներին՝ ձեռք բերած հաղթանակների համար, մաղթել նրանց նորանոր հաջողություններ ու հաղթանակներ մարզական և անձնական կյանքում։
Կարեն Սարգսյանը կարևորել է Գեղարքունիքի մարզական կյանքում նման հաղթանակների գրանցումը, ինչն արդյունք է ջանադիր ու նպատակամղված աշխատանքի։
Անմիջական զրույցի ընթացքում պատանի մարզիկները և նրանց մարզիչները խոսել են իրենց մարզումների, հաջողությունների, հեռանկարային ծրագրերի մասին՝ հրատապ համարելով իրենց մարզասրահներում հատկապես մարզական գույքի թարմացման խնդիրը։
Գեղարքունիքի մարզպետը պատրաստակամություն է հայտնել՝ աջակցել խմբակներին անհրաժեշտ գույքի ձեռքբերման հարցում և միաժամանակ տեղեկացրել, որ պետական աջակցությամբ առաջիկայում նախատեսվում է մարզի բոլոր խոշորացված համայնքային կենտրոններում կառուցել նոր մարզադահլիճներ և դրանք ապահովել ժամանակակից բոլոր պայմաններով։

Губернатор Гегаркуника Карен Саркисян поздравил спортсменов, выигравших международные чемпионаты
Губернатор Гегаркуникской области Армении Карен Саркисян принял и поощрил благодарственными грамотами спортсменов региона, признанных победителями на международных турнирах.
Как сообщили Арменпресс в аппарате губернатора Гегаркуника, Карен Саркиясн вручил благодарственные грамоты Симону Симоняну, воспитаннику ДЮСШ Мартуни имени Смбата Мгеряна, который стал чемпионом Европы по боксу в весовой категории до 48 кг, его тренерам Гагику Саркисяну и Геворгу Саркисяну; Ованесу Ованнисяну, воспитаннику севанского ДЮСШ им.Норика Дагаряна, который стал победителем чемпионата мира по тяжёлой атлетике в весовой категории до 61 кг, а также бронзовому призеру чемпионата мира по тяжёлой атлетике Алине Сукиасян и их тренеру Гарнику Абрамяну; золотому медалисту чемпионата Европы по пара-армрестлингу в весовой категории до 65 кг Гургену Антоняну из Норатуса.
Губернатор поздравил спортсменов и их тренеров с победами, пожелал им новых успехов и побед в спортивной и личной жизни.
Карен Саркисян подчеркнул важность таких побед в спортивной жизни Гегаркуника, которые являются результатом усердной и целеустремленной работы.
В ходе прямой беседы юные спортсмены и их тренеры рассказали о своих тренировках, успехах, перспективных планах, считая актуальным вопрос обновления спортивного инвентаря в своих залах.
Губернатор Гегаркуника выразил готовность поддержать их в приобретении необходимого имущества и вместе с тем сообщил, что с помощью государства в ближайшее время во всех укрупненных общественных центрах региона планируется построить новые спортзалы и обеспечить им все современные условия.